VAKnieuws

Ga terug naar het VAKnieuws overzicht

Hoger beroep tegen schorsing tenuitvoerlegging

Nr: 25126 Gerechtshof Amsterdam, 25-11-2025 ECLI:NL:GHAMS:2025:3140 Jurisprudentie Rechtsontwikkeling Alimentatie
Procesrecht
438 lid 3 Rv

Rechtsvraag

Heeft de voorzieningenrechter de tenuitvoerlegging van de beschikking over de kinder- en partneralimentatie terecht geschorst in afwachting van het hoger beroep tegen die beschikking?

Overweging

De voorzieningenrechter heeft de tenuitvoerlegging van de beschikking over de kinder- en partneralimentatie geschorst in afwachting van het hoger beroep tegen die beschikking. 

De vrouw is in hoger beroep gegaan tegen het vonnis van de voorzieningenrechter. Het hof oordeelt, anders dan de voorzieningenrechter, dat de man onvoldoende heeft onderbouwd dat hij in een noodsituatie komt als de tenuitvoerlegging niet wordt geschorst. Dat hij in loondienst een lager inkomen heeft dan toen hij als zzp'er werkte betekent niet per se dat hij niet aan zijn onderhoudsverplichtingen kan voldoen. De man moet zijn noodsituatie aantonen, onder meer door inzicht te verschaffen in zijn vermogenspositie.

Cursussen binnenkort:

Lees verder