Ook online te volgen

Merkenrecht 2026

02-04-2026 13.30 - 17.45 Eindhoven - Kennedytoren mr. M.M.M. van Gerwen en
mr. S.E.M. van der Meijden-Bullens en
mr. B. ten Doeschate en
mr. G.S.P. Vos
4 punten
Verdieping € 395,-
Advocaten
Merken- en modellengemachtigden
Bedrijfsjuristen en Legal Counsels

Omschrijving

De merkenrechtstudiemiddag is een jaarlijks terugkerend evenement in Eindhoven.
Het programma bestaat uit een breed palet aan onderwerpen en wordt verzorgd door ervaren merkenrechtspecialisten.

Deze middag biedt u een uitstekende gelegenheid uw kennis uit te breiden en op te frissen en collega’s/vakgenoten te ontmoeten en ervaringen uit te wisselen.  Wij hebben wederom een mooi en interessant programma voor zowel merken- en modellengemachtigden, advocaten IP als legal counsels uit het bedrijfsleven samengesteld. 

Tijdens deze middag zullen de volgende  boeiende en inspirerende sessies aan  bod komen. In het programma hieronder ziet u welke experts hun verhaal zullen doen en wat zij zullen behandelen.

Op het programma staan tot nu toe de volgende hoofdonderwerpen op de agenda: 

  • Een up-to-date overzicht van recente Europese en nationale rechtspraak en actuele ontwikkelingen in het merkenrecht
  • Green trademarks: duurzaamheid als merkstrategie
  • De in-house (merken)jurist anno 2026

  • Internationale jurisdictie voor ‘brands’

Uiteraard is er ook volop gelegenheid uw vragen te stellen en met uw collega's bij te praten.

Prijs

Het inschrijfgeld bedraagt € 395,- per persoon (excl. btw). In deze prijs is inbegrepen de koffie, thee en catering zoals in het programma vermeld.

Punten

4

Deze cursus biedt 4 onderwijs-uren en is daarmee goed voor 4 juridische punten.

Programma

2 april 2026

13.00 uur Ontvangst met koffie en thee

13.30 uur Opening en welkom

mr. M.M.M. van Gerwen

Met speciale aandacht voor de actuele ontwikkelingen

mr. S.E.M. van der Meijden-Bullens

Duurzaamheid is allang geen trend meer, maar een strategische keuze. Steeds meer bedrijven positioneren zich als 'groen', en dat zie je terug in hun merken, producten en communicatie. Maar hoe bescherm je een duurzaam imago juridisch? En welke rol spelen merkenrecht en marketingclaims in de transitie naar een duurzamere economie?

Tijdens deze studiemiddag verdiepen we ons in green trademarks: merken die inspelen op ecologische of duurzame waarden. We bespreken actuele rechtspraak, risico’s van greenwashing én greenhushing, de beoordeling van milieugerelateerde merkaanvragen door merkenautoriteiten en handvatten voor juridische en geloofwaardige duurzaamheid in branding.

Dit onderwerp is onmisbaar voor juristen, merkenadviseurs,  en iedereen die werkt op het snijvlak van intellectueel eigendom en duurzaamheid.

15.30 uur Pauze

mr. B. ten Doeschate

Met speciale aandacht voor:

  1. Gebruik van AI in de dagelijkse praktijk
  2. Doorlooptijden van merkcreatieprocessen en merkonderzoeken
  3. Hoofdmerken versus extensiemerken
  4. Hoe te beslissen om op te treden tegen inbreukmakers

mr. G.S.P. Vos

Met speciale aandacht voor:

  1. merkenrecht
  2. auteursrecht (vormgeving) 

17.45 uur Einde programma

Spreker

Margot van Gerwen is advocaat bij Taylor Wessing en gespecialiseerd in auteursrecht, en merken- en modellenbescherming.

mr. M.M.M. van Gerwen
mr. M.M.M. van Gerwen

Spreker

Saskia van der Meijden-Bullens is merken- en modellengemachtigde bij Taylor Wessing te Eindhoven

mr. S.E.M. van der Meijden-Bullens
mr. S.E.M. van der Meijden-Bullens

Spreker

Bart ten Doeschate is IP-counsel bij The HEINEKEN Company

mr. B. ten Doeschate
mr. B. ten Doeschate

Spreker

Gregor Vos is advocaat en partner bij Brinkhof te Amsterdam.

mr. G.S.P. Vos
mr. G.S.P. Vos

Locatie

      BCN

Kennedytoren

Kennedyplein 204

5611 ZT  Eindhoven

Locatie en routebeschrijving

Blijf op de hoogte met onze nieuwsbrief

En ontvang waardevolle inhoudelijke VAKnieuws updates en actuele cursusmogelijkheden direct in uw mailbox.

Schrijf u nu in