Ook online te volgen

AI: bedrijfsgeheimen, data driven technology en contracting

Inclusief paneldiscussie met het bedrijfsleven

Nieuw
28-10-2025 13.30 - 17.45 Eindhoven - Aristo mr. C. Molle en
mr. M.L. van Putten en
mr. K. van der Zwan en
mr. T. Douma
4 punten
Verdieping € 395,- | online € 395,-
Advocaten
Bedrijfsjuristen en Legal Counsels
Octrooigemachtigden
Op locatie of online te volgen

Omschrijving

Artificial Intelligence ontwikkelt zich momenteel razendsnel.  De gevolgen van deze ontwikkelingen raken vele sectoren van onze samenleving en zeker ook het gebied van het Intellectueel Eigendomsrecht.  Een goede reden om stil te staan bij de vraag hoe we omgaan met de effecten hiervan op het bedrijfsleven en hoe we ons kunnen en moeten voorbereiden op toekomstige vraagstukken.

Het eerste onderdeel van de studiemiddag zal gaan over bedrijfsgeheimen in het AI-tijdperk. Bedrijfsgeheimen zijn in verschillende AI-fases relevant. Zo zouden verschillende soorten data kunnen kwalificeren als bedrijfsgeheim, zoals:

  1. input
  2. training data
  3. output
  4. algoritmes en software code van het AI systeem

Naast kansen om bedrijfsgeheimen te creëren met AI, liggen er ook risico’s op de loer. Zo vormt AI een potentieel risico voor vertrouwelijkheid van data, zowel in de input-, training- en output fase. 

Inzet van AI roept ook nieuwe juridische vragen op, met name op het gebied van contracteren. In dit onderdeel gaan de sprekers in op de belangrijkste aandachtspunten bij:  inkoop,  gebruik en  integratie van AI in bedrijfsprocessen.  Denk aan due diligence op AI-leveranciers, contractuele eisen aan transparantie en risicobeheer, en het gebruik van Europese modelclausules. 

Wat is de impact van AI op het bedrijfsleven?
Tijdens de 
paneldiscussie aan het einde van deze cursus zal dit uitgebreid aan de orde komen.

De paneldiscussie wordt geleid door:
Marleen van der Putten 
Tjibbe Douma. 

De panelleden zijn:
Carreen Shannon, Head of Litigation, Investigations & Regulatory bij ASML
Kirsten van de Zwan, senior legal counsel Global Legal AI Governance Lead bij Shell International
Sabine de Haardt, VP Ethics and Compliance bij NXP Semiconductors in Eindhoven

 

Prijs

Het inschrijfgeld bedraagt € 395,- per persoon (excl. btw). In deze prijs is inbegrepen de koffie, thee en catering zoals in het programma vermeld.

U kunt ook online aan de cursus deelnemen. Dan bedraagt het inschrijfgeld eveneens € 395,- per persoon (excl. btw).
Mocht u naar de locatie kunnen komen, dan stellen wij en met name de sprekers dat zeer op prijs. De ervaring leert dat dit de interactie tijdens de cursus ten goede komt.
Uiteraard blijft het mogelijk tot 48 uur van tevoren, alsnog te wisselen van fysiek naar online, mocht het nodig zijn.

Punten

4

Deze cursus biedt 4 onderwijs-uren en is daarmee goed voor 4 juridische punten.

Online deelname

Via de software die gebruikt wordt, registeren wij de deelnemers gedurende de gehele online cursus. Deze registratie vervangt de gebruikelijke handtekeningenlijsten.
Aan het eind van de online cursus volgt een toets voor de advocaten. Dit is een eis vanuit de NOvA. Om voor het Bewijs van deelname in aanmerking te komen dient u minimaal 60% van de vragen juist te beantwoorden en gedurende de gehele online cursus geregistreerd te staan.

Programma

28 oktober 2025

13.00 uur Ontvangst met koffie en thee

mr. C. Molle en mr. T. Douma

Met speciale aandacht voor:

  1. Is het slim om bepaalde bedrijfsgeheimen überhaupt niet in combinatie met AI te gebruiken?
  2. Wat kwalificeert als een ‘redelijke maatregel’ als je een bedrijfsgeheim in combinatie met AI gebruikt?
  3. Welke verschillende strategieën hanteren bedrijven in de praktijk?
  4. Als je met behulp van AI een product hebt ontwikkeld, maar het AI-systeem blijkt inbreuk te maken op de bedrijfsgeheimen van een derde partij, loop je dan het risico dat al je producten vernietigd moeten worden?

Deze en andere vragen zullen tijdens de sessie aan bod komen.   

mr. M.L. van Putten en mr. K. van der Zwan

Met speciale aandacht voor:

  1. Vendor management
  2. EU modelclausules voor inkoop van AI-systemen

15.30 uur Pauze met een drankje

mr. K. van der Zwan en mr. M.L. van Putten

Met speciale aandacht voor:

  1. AI-clausules in M&A-transactiedocumentatie
  2. IE-rechten en AI-contracten
  3. Aandacht voor bescherming van bedrijfsgeheimen en knowhow

mr. T. Douma en mr. M.L. van Putten

Met speciale aandacht voor:

  1. AI geletterdheid (hoe geef je vorm aan het trainingsprogramma)
  2. AI governance, het inrichten van een effectief governance framework
  3. Het gebruik van generative AI in het bedrijf; hoe richt je het in en hoe ga je er mee om?
  4. AI contracting; hoe gaat de juridische afdeling van het bedrijf om met vragen vanuit de business?
  5. Wat is je IP strategie voor je AI innovatie?
Panelleden:

Carreen Shannon, Head of Litigation, Investigations & Regulatory bij ASML
Kirsten van de Zwan, senior legal counsel Global Legal AI Governance Lead bij Shell International
Sabine de Haardt, VP Ethics and Compliance bij NXP Semiconductors in Eindhoven

17.45 uur Einde programma

Spreker

Clemens Molle is advocaat bij Bird & Bird LLP op de sectie Intellectuele Eigendom.

mr. C. Molle
mr. C. Molle

Spreker

Marleen van Putten is zelfstandig advocaat in Amsterdam en gespecialiseerd in IE, Privacy en Datazaken.

mr. M.L. van Putten
mr. M.L. van Putten

Spreker

Kirsten van der Zwan is senior legal counsel Global Legal AI Governance Lead bij Shell International

mr. K. van der Zwan
mr. K. van der Zwan

Spreker

Tjibbe Douma is advocaat en partner bij Bird & Bird Amsterdam en gespecialiseerd in intellectueel eigendomsrecht, patenten en trade secrets.

mr. T. Douma
mr. T. Douma

Locatie

Aristo

Vestdijk 30

5611 CC Eindhoven

 

 

Locatie en routebeschrijving

Blijf op de hoogte met onze nieuwsbrief

En ontvang waardevolle inhoudelijke VAKnieuws updates en actuele cursusmogelijkheden direct in uw mailbox.

Schrijf u nu in